اموزش ترشیجات وشیرینیجات.....
@shirini.deser.torshi

ID: 1507401700

تصاویر اول شامل حلوا وترشی ومربا.کیک.شیرینی..دمنوش. با صلوات به روح همه مامانایی که قلبمونو با آسمانی شدنشون شکستن....هنراتون رو دایرکت کنید.

اموزش ترشیجات وشیرینیجات..... (@shirini.deser.torshi) Medias

اموزش ترشیجات وشیرینیجات..... (@shirini.deser.torshi) Instagram photo 2017-05-16 22:59:42

16 May 22:59:42
🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏عزیزان : بیایید دعا کنیم انشالله هر کاندیدای که وجودش بنفع مردم ‌هست وخود خدا صلاح میدونه انتخاب بشه واون یکیم بره مشهد سر کارو زندگیش...آمین😁...#روحانی

اموزش ترشیجات وشیرینیجات..... (@shirini.deser.torshi) Instagram photo 2017-01-15 23:06:57

15 January 23:06:57
آموزش دستور تهیه و طرز درست کردن رب انار خانگی و خوشمزه در منزل مواد لازم رب انار انار :•: به میزان لازم طرز تهیه رب انار برای تهیه رب انار ابتدا سر انار را بگیرید و به چهار قارچ برش بدهید و  آنها را دان کنید،در حین دانه کردن دقت کنید که پوست های داخل انار و غلاف سفید رنگ داخل انار با دانه ها مخلوط نشود. سپس انارهای دان شده را در آبمیوه گیری یا چرخ گوشت بریزید تا دستگاه آبشان را بگیرد و تفاله آنها را دور بریزید سپس آب انار را در قابلمه ای بریزید و روی شعله  اجاق قرار دهید و زیر آن را اول زیاد کنید تا به جوش آید و سپس متوسط کنید تا کم کم  آب انار غلیظ شود،غلظت مناسب  برای رب انار بحدی است که قاشق به راحتی در رب حرکت کند .هر چه رب انار غلیظ تر شود ،در ضمن دیرتر نیز فاسد میشود. (که رنگ قهوه ای کمرنگ تا قهوه ای پر رنگ و قرمز تیره است) اما اگر دوست دارید غلیظ تر نیز بشود باید بگذارید تا آنقدر بجوشد تا مثل عسل غلیظ شود. فقط مواظب باشید که ته نگیرد .سپس رب انار را در شیشه ای بریزید و در آن را ببندید و در یخچال نگهداری کنید. برای ملس یا شیرین شدن رب انار با توجه به ذائقه خود مقداری شکر به آن اضافه نمایید. از جمله غذاهای معروفی که با رب انار تهیه میشود اکبر جوجه است.

اموزش ترشیجات وشیرینیجات..... (@shirini.deser.torshi) Instagram photo 2017-01-15 23:05:11

15 January 23:05:11
مواد لازم ترشی فلفل دلمه ای فلفل دلمه ای رنگی :•: 2 کیلوگرم کلم پیچ کوچک :•: 1 بوته موسیر :•: 350 گرم گلپر :•: 50 گرم هویج فرنگی :•: 250 گرم فلفل تند :•: 6 عدد نمک و سرکه :•: به مقدار کافی شوید ، ترخان ، مرزه و نعناع :•: 500 گرم طرز تهیه ترشی فلفل دلمه ای برای تهیه ترشی فلفل دلمه ای ابتدا کلم پیچ ،هویج و موسیر را با دقت میشوییدومیگذارید در آبکش تا آبشان برود سپس ریز خردشان میکنید،بعد سبزی های معطر را پاک کنید وبشورید ودر آبکش بگذارید تا کاملا آبشان برود سپس در خردکن ریخته تا خوب خرد شوند. بعد فلفل سبز های دلمه ای را بشوریدو با چاقو تخمه ها و هر چه درون فلفل هست را بیرون بریزید بطوری که داخل فلفل کاملا خالی شود،سپس موادی که قبلا خرد کرده بودیم(کلم پیچ،هویج…..وسبزیهای معطر) را داخل فلفل دلمه ای ها بریزید و گلپر را روی مواد خرد شد داخل فلفل دلمه ای بپاشید و در روی فلفل ها را میگذارید و آرام یکی یکی فلفل ها را درون ظرفی که از قبل برای ترشی فلفل دلمه ای آماده کرده اید بگذارید و فلفل های تند را نیز به آنها اضافه کنید. در کاسه ای نمک و سرکه را هم بزنید تا در هم حل شوند و بر روی فلفل دلمه های شکم پر داخل ظرف ترشی بریزید و در آن را محکم ببندیدودر جای خنک وخشک بگذارید تا مدت زمان یک ماه که خوب آماده شود و سپس ترشی فلفل دلمه ای نوش جان کنید.

اموزش ترشیجات وشیرینیجات..... (@shirini.deser.torshi) Instagram photo 2017-01-15 23:02:47

15 January 23:02:47
آموزش تهیه ترشی و دستور تهیه ترشی بادمجان شکم پر در منزل مواد لازم ترشی بادمجان شکم پر بادمجان قلمی :•: 1 کیلوگرم سرکه :•: به مقدار لازم سیر :•: 250 گرم هویج :•: 200 گرم سبزی ترشی :•: به مقدار لازم فلفل سبز :•: 50 گرم طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر ابتدا موادی که قرار است داخل شکم بادمجان ها را با آن پر کنیم یعنی فلفل، هویج، سیر و سبزی را خرد کرده و با هم مخلوط می کنیم. بادمجان ها را با دادن یک برش عمودی و باز کردن شکم آنها در داخل سرکه به مدت 5 الی 7 دقیقه می پزیم  و بعد از پختن آنها را از سرکه بیرون آورده و اجازه می دهیم تا خوب سرد شوند و سپس شکم بادجان ها را با موادی که از قبل خرد و مخلوط کرده ایم پر می کنیم. بادمجان های شکم پر را درون ظرف مورد نظر ریخته و سرکه را به آن اضافه می نیم به اندازه ای که سرکه تا اندازه ی بالاتر از بادمجان ها باشد ، در ظرف را خوب می بندیم و بعد از 10 الی 12 روز ترشی قابل خوردن است.

اموزش ترشیجات وشیرینیجات..... (@shirini.deser.torshi) Instagram photo 2017-01-15 11:07:04

15 January 11:07:04
ترشی چغندر با گل کلم هنر حوری گل...@horri_3

اموزش ترشیجات وشیرینیجات..... (@shirini.deser.torshi) Instagram photo 2017-01-15 11:05:18

15 January 11:05:18
#کیک اسفنجی هنر مهسای گل...@mahsa.a.a1

اموزش ترشیجات وشیرینیجات..... (@shirini.deser.torshi) Instagram photo 2017-01-15 11:03:40

15 January 11:03:40
#ترشی لیته هنر هانی عزیزم...@hani_ak68

اموزش ترشیجات وشیرینیجات..... (@shirini.deser.torshi) Instagram photo 2017-01-02 06:43:10

02 January 06:43:10
مواد لازم برای آیسینگ وانیلی : سفیده تخم مرغ ۱ عدد خاکه قند ۱ و ۱/۲ پیمانه وانیل مایع ۱/۲ ق چ آب چند قطره بنا بر نیاز داخل کاسه ای سفیده تخم مرغ و خاکه قند و وانیل را به کمک همزن برقی بزنید تا مواد کامل مخلوط و یکنواخت بشه اگه دیدید کمی خشک و سفت به نظر میرسه چند قطره آب اضافه کنید و هم بزنید اگر بازهم احساس کردید هنوز اون رقیقی را پیدا نکرده دوباره این کار را تکرار کنید ولی هر دفعه فقط چند قطره آب و بعدش مواد را کامل مخلوط کنید. آیسینگ را داخل قیف پلاستیکی یا کیسه زیپ لاک بریزید و روی بیسکویتها را تزئین کنید. اگر از قیف استفاده میکنید اول قیف را داخل یک لیوان بگذارید و بعد آیسینگ را داخلش بریزید و بعد سر قیف را با یک کش لاستیکی ببندید که هوا داخلش نره و خشک نشه چون آیسینگ در مجاورت هوا سریع خشک میشه. اگر مقدار آیسینگ زیادی درست میکنید میتونید داخل کیسه زیپ لاک بریزید و کیسه را داخل ظرف در بسته بگذارید و داخل یخچال تا چند روز نگهدارید. بعد از تزئین بگذارید به مدت ۴ ساعت در دمای محیط بماند تا کاملا خشک بشه. برای تزئین هم نیازی نیست طرحهای سخت بزنید برای شروع بهتره از آیسینگ سفید و طرحهای ساده شروع کنید تا دستتون به کار کردن با رویال آیسینگ راه بیفته به نظر من این بیسکویت تمرین خوبی برای شروع کار هست. اگر حین کار دیدید آیسینگ روان نیست یعنی زمانیکه که یک خط ساده میکشید وسط کار قطع میشه غلظت آیسینگ زیاده و نیاز به چند قطره آب بیشتر داشته یا فشاری که به قیف دادید یکسان نبوده

اموزش ترشیجات وشیرینیجات..... (@shirini.deser.torshi) Instagram photo 2017-01-02 06:41:04

02 January 06:41:04
بیسکوییت ساده کره ای....مواد لازم : آرد سفید ۳ و ۱/۲ پیمانه یا ۴۳۵ گرم نمک ۱/۲ ق چ کره ۱ و ۱/۲ پیمانه یا ۳۳۹ گرم شکر قهوه ای ۳/۴ پیمانه یا ۱۶۵ گرم شکر سفید ۱/۲ پیمانه یا ۱۰۰ گرم تخم مرغ ۱ عدد با این مقدار مواد خمیری که درست میشه حدود ۱۰۷۶ گرم وزن داره که باید به ۴ قسمت مساوی تقسیم کنید و هر قسمت را به شکل یک دیسک گرد پهن کنید و داخل کیسه پلاستیک بگذارید و نیم ساعت یا بیشتر داخل یخچال بگذارید بماند یعنی هر حلقه دیسک حدود ۲۶۷ گرم وزن داره که میشه حدود ۱۲ تا بیسکویت با قطر ۶ سانتیمتر درست کرد. داخل ظرفی آرد و نمک را مخلوط کنید و کنار بگذارید. در ظرفی دیگر کره نرم شده را با شکر قهوه ای و سفید با همزن برقی بزنید. دقت کنید که شکر قهوه ای بهم نچسبیده باشه و به صورت توده ای نباشه حتما با دست از هم بازش کنید در غیراینصورت وقتی بیسکویت بپزه روش سوراخهایی درست میشه. بعد تخم مرغ را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. با قاشق چوبی یا همزن برقی با سرعت کم مواد خشک را اضافه کنید به اینصورت که اول نیمی از آرد را اضافه کنید و بعد از مخلوط شدن نیمه دیگر را اضافه کنید. بعد هم خمیر را به ۴ قسمت تقسیم کنید و داخل کیسه پلاستیک به مدت نیم ساعت در یخچال بگذارید. داخل سینی فر کاغذ روغنی بچینید و فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد یا ۳۵۰ درجه فارنهایت روشن کنید. در سطح آرد پاشی شده یا ما بین دو کاغذ روغنی خمیر را به ضخامت ۵ میلیمتر باز کنید و با قالب گرد به قطر ۶ سانتیمتر قالب بزنید. یا میتونید از دهانه یک لیوان به عنوان قالب استفاده کنید. بیسکویتها را به فاصله ۱ سانتیمتر از هم داخل سینی بچینید و به مدت ۱۲ دقیقه بپزید. هر دفعه یک سینی فر را بپزید. بعد از پخت بگذارید به مدت ۵ دقیقه داخل سینی خنک بشه و بعد منتقل کنید به رک سیمی تا کامل خنک شه چون بیسکویت ترده و ممکنه خورد بشه. اگر ضخامت خمیر کمتر بود حدود ۳ میلیمتر به مدت ۱۰ دقیقه و اگر بیشتر بود یعنی ۱۰ میلیمتر به مدت ۱۵ دقیقه بپزید. من گذاشتم یک روز کامل بیسکویت موند و بعد روش را با آیسینگ تزئین کردم ولی بعد از خنک شدن کامل میتونید اینکارو انجام بدید. قبلا رویال آیسینگ را درست کرده بودم ولی اینبار با وانیل درست کردم و به نظره خودم طعمش عالی شد و کار کردن با این آیسینگ راحت تر بود.

اموزش ترشیجات وشیرینیجات..... (@shirini.deser.torshi) Instagram photo 2017-01-02 06:38:56

02 January 06:38:56
ببسکوییت ساده. .مواد لازم : کره ۱۵۰ گرم خاکه قند ۱۰۰ گرم آرد ۳۰۰ گرم تخم مرغ ۱ عدد بیکینگ پودر نصف ق چ وانیل نصف ق چ کره را ۳-۴ ساعت زودتر میگذاریم تا به دمای محیط برسه الان چون زمستونه دیرتر آب میشه بعد کره را با همزن ۲-۳ دقیقه می زنیم تا رنگش تغییر کنه بعد خاکه قند را اضافه کرده و بعد از ۲ دقیقه تخم مرغ را اضافه کرده همیشه زمان اضافه کردن تخم مرغ همزن را خاموش کنید که احیانا اگر پوسته تخم مرغ داخل ظرف افتاد فرصت داشته باشید برش دارید. بعد وانیل را اضافه کرده خوب که مواد مخلوط شد آرد را که بیکینگ پودر داخل آن مخلوط شده را الک کرده و در ۲ مرحله به مواد اضافه کرده و همزن را روی دور کند گذاشته نیازی به زدن با دست و ورز دادن نیست ممکنه وقتی ارد را کامل ریختید حالت گلوله گلوله به نظر بیاد ولی وقتی با لیسک مخلوط را هم میزنیم می بینیم یه خمیر نرم که به دست هم نمی چسبه درست شده نیازی به اضافه کردن آرد اضافی هم نیست. خمیر را داخل پلاستیک گذاشته به مدت نیم ساعت داخل یخچال میگذاریم. خمیر بعد از اینکه از یخچال در میاد یه کم سفت به نظر میاد نگران نباشید عادیه یه پنج،شش دقیقه تو دمای محیط قرار بگیره نرم میشه خمیر را که از یخچال در میاوریم فر را روشن میکنیم روی دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد گذاشته و میریم سراغ سینی فر که باید کاغذ روغنی داخل سینی بگذاریم با این مقدار خمیر و نوع قالب من که یک رینگ ساده هست تعداد ۳۶ تا بیسکویت بدست میاد و ۳ تا سینی فر استفاده میشه که من ۲ تا سینی مستطیل داشتم و برای بار سوم دوباره کاغذ روغنی جدید انداختم. بهتره ۲ تا سینی داشته باشیم که تا یکی از سینیها میاد پخته بشه سینی بعدی را آماده میکنیم. اگه دفعه اولتونه همه خمیر را یکجا استفاده نکنید در ۲ یا ۳ مرحله اینکار را انجام بدید. یک کاغذ روغنی روی میز کار انداخته از خمیر به اندازه یه گوله برداشته وردنه را وسط آن گذاشته و به دوطرف بالا و پایین و بعد چپ و راست خمیر را باز میکنیم در حدی که قطر خمیر ۴-۵ میلیمتر بشه چون داخل این خمیر بیکینگ پودر هست پف میکنه و کمی حجمش بیشتر میشه و بعد قالب میزنیم. برای انتقال بیسکویتها به سینی فر از کاردک استفاده میکنیم. هر چی خمیر سردتر باشه قالب زدنش و انتقالش به سینی راحت تره

اموزش ترشیجات وشیرینیجات..... (@shirini.deser.torshi) Instagram photo 2017-01-02 05:25:30

02 January 05:25:30
بورک یکی از معروف ترین میان وعده ها در بین مردم کشور ترکیه است. بورک (به ترکی Börek) یک میان وعده فوق العاده پرطرفدار در کشور ترکیه است. این پیش غذا متشکل است از یک خمیر نان یا شیرینی (معروف به خمیر یوفکا) و مواد مورد علاقه! بسته به زمانی که می‌خواهید بورک درست کنید، مواد مورد علاقه‌ای را در این خمیر می‌پیچانید و در روغن سرخ و یا در فر پخت می‌کنید. مثلا مردم ترکیه عادت دارند که برای صبحانه یا عصرانه در خمیر یوفکا پنیر و سبزیجات و زیتون منطقه اژه (سواحل دریای اژه) بپیچانند و یا برای نهار در آن کالباس، گوجه، زیتون، سبزیجات، پنیر، فلفل دلمه‌ای و... بگذارند. همچنین گوشت چرخ کرده گوساله، گوشت مرغ، اسفناج، قارچ، تخم مرغ و ... از جمله مواد غذایی هستند که برای تهیه بورک از آنها استفاده می‌شود. بورک غذایی بسیار ساده و مقوی است و بسته به سلیقه و وقت خود می‌توانید آن را برای مهمانی های شبانه و خودمانی تهیه کنید. مواد لازم برای تهیه بورک ترکی : خمیر یوفکا مقدار لازم  سیب زمینی  3 عدد  پیاز 1 عدد  روغن زیتون مقداری پنیر خامه ای 100 گرم پنیر پیتزا 100 گرم زرده تخم مرغ 1 عدد نمک و فلفل به مقدار لازم طرز تهیه بورک ترکی : سیب زمینی ها را بپزید ، پیاز را خرد کنید و در مقداری روغن تفت دهید تا طلایی شود. سپس سیب زمینی ها پخته را ریز خرد کنید ( یا رنده کنید ) و به پیاز اضافه نمائید ، کمی نمک و فلفل بزنید و پس از کمی تفت دادن از روی حرارت بردارید. پس از اینکه مواد را از روی حرارت برداشتید پنیرها را اضافه کنید و کمی مخلوط نمائید. خمیرها را به نوبت باز کنید و روی خمیرها کمی زرده بمالید سپس مقداری از مخلوط آماده داخل خمیر بریزید ، لبه دیگر خمیر را برگردانید و برای اتصال لبه های خمیر کمی زرده تخم مرغ بزنید ( زرده تخم مرغ مانند چسب عمل میکند ). کف سینی را چرب کنید سپس خمیرهای آماده را کف قالب بچینید ، سینی را درون فر با درجه حرارت 180 درجه سانتیگراد به مدت 20-30 دقیقه بپزید ، پس از آماده شدن بورک ها را به همراه سس دلخواه سرو نمائید. می توانید درون ماهیتابه مقدار کمی روغن بریزید و دو طرف بورک ها را با حرارت ملایم سرخ کنید.

اموزش ترشیجات وشیرینیجات..... (@shirini.deser.torshi) Instagram photo 2016-12-27 13:23:46

27 December 13:23:46
طرز تهیه #ترشی شلغم و چغندر پخته (روش دوم): برای تهیه این ترشی با مواد اولیه پخته شده، باید مثل روش قبل ابتدا شیشه‌ها را شست و خشک کرد. شلغم و چغندرها را خوب شسته و پوست آن‌ها را بگیرید. آن‌ها را به طور جداگانه با مخلوط آب و سرکه و نمک بپزید. اجازه دهید خنک‌ شوند. حالا شلغم و چغندرهای خنک‌شده را را با دستمال حوله‌ای خشک نمایید. آن‌ها را برش داده و داخل شیشه بریزید. لابه‌لای شلغم و چغندرها مقداری گل‌پر، فلفل و سیر و موسیر نیز بریزید. شیشه را تا لب پر از سرکه نموده و به ازای هر کیلو سرکه، یک قاشق غذاخوری نمک داخل شیشه بریزید.  سپس مثل روش قبلی شیشه‌ ترشی را داخل یخچال قرار دهید. بعد از حدود 15 روز ترشی شما آماده است و می‌توانید از آن استفاده کنید.