tvhost Medialar

Instagram photo 2017-10-17 08:17:57

17 October 08:17:57
El es @vannucci y provoca abrazarlo todo el tiempo. Disfruta de su energía de Lun a Vie en @UnNuevoDia por @Telemundo 🎥 •
#BreakMagazine, de Lun a Vie por @advanta987FM | 98.7 FM en Caracas y www.AdvantaFM.com.ve 🇻🇪🎤🎧🎥📷 • #OscarVigoya #Caracas #GerenciandoConEstilo #ProjectManager #RadioHost #VoiceOver #Locutor #Broadcaster #RadioShow #Radio #TV #LikeForLike #Empathy #TVHost #DelOtroLado #TalentoVenezolano #GoodVibes #God #Love #Art #Culture #Entertainment #Miami #AdvantaFM

Instagram photo 2017-10-17 08:17:02

17 October 08:17:02
💬
#ApaKataPengguna tentang dōTERRA Essential Oils? . Alhamdulillah Breathe dōTERRA dapat membantu memberi penyelesaian kepada masalah sinus & asma @syiedamarzuki. Anda bagaimana? Jom doterra 🤗 . . 😜 DM abam @amintv9 atau whatsapp PA abam +601130486839 untuk more info . . . #aminhayat #strongboldhumble #iamalive #tvhost #tvpresenter #doterra #doterraessentialoils #doterramalaysia #doterramy #doterrafamily #doterralove #wellness #essentialoils #holistic #natural #organic #patiminyak #patiminyakwangi #aura #sayajual #lovedoterra #jombisnes #peluangbisnes #bisnes @adamsautismfamily @doterra @jasminealiyaho @essentially_aof @idanixh @raidoterra

Instagram photo 2017-10-17 08:10:00

17 October 08:10:00
Актуелни и врвни имиња во џез-музиката од САД, Европа и Африка најави Скопскиот џез-фестивал за 36-тото издание кое ќе се одржува од 19-ти до 22 октомври. Зоран Ингилизов во Македонија денес ни ја презентираше богатата програма 🎷 Ексклузивно за единствен европски концерт, од Чикаго доаѓа една од најдобрите џез-пејачки во светот – Ди Александер (20 октомври). Во иста вечер (21 октомври) ќе настапат две легендарни имиња од САД – Марк Рибо со проектот Јанг Филаделфијанс (The Young Philadelphians) и Стив Колмен со легендарните Фајв елементс (Five Elements) Од Норвешка ќе гостуваат два големи ансамбла – Трондхејм Џез Оркестра (Trondheim Jazz Orchestra) со Оле Мортен Ваган и Пал Нилсен-Лав Ларџ Јунит (Paal Nilssen-Love Large Unit). Еден од најдобрите светски џез пијанисти, Крег Тејборн, ќе настапи со својот квартет, а ќе гостуваат и две европски триа – Триото на Давид Хелбок и Интерзоне на Марио Ром. Два полноќни концерта со афро-бит легендите Орландо Џулиус и Хелиоцентрикс (Heliocentrics) и Ентони Џозеф со својата група. Соло-настап ќе има големото име на италијанскиот џез – Роберто Отавиано. Во четирите главни вечери (19-22 октомври) концертите ќе се одржат во Македонската опера и балет со почеток во 20 часот. Во втората и третата вечер (20-ти и 21 октомври) полноќните концерти ќе се одржат во Дансинг-салата на Младинскиот културен центар. Четвртиот ден ќе има попладневен концерт во кино „Фросина“ во МКЦ со почеток во 17 часот. На годинашниот Скопски џез-фестивал ќе има и посебна дополнителна програма составена од проекции на два документарни филма и една мултимедијална презентација. Презентацијата на Ичо Видмар „New Music In New York” и проекцијата на документарниот филм „The Jazz Loft According To W. Eugene Smith“ ќе се одржат во кино „Фросина“ на 21 октомври со почеток во 15 и 16 часот. Проекцијата на филмот „Dixieland” (програма за млади) е во соработка со фестивалоте „Џифони“ и „Македокс“ и ќе се одржи во кино „Фросина“ на 20 октомври со почеток во 12 часот.
#makedonijadenes #tv24 #besttv #tvhost #tvlife #likeforlike #instagood #tvprogramme #studio #camera #goodvibesonly #positivevibes #skopjejazzfestival #jazz #musicislife

Instagram photo 2017-10-17 08:01:43

17 October 08:01:43
Генералното собрание на Обединетите Нации во 1993 година официјално го прогласи 17 октомври за Светски ден на борба против сиромаштијата. Целта е со одбележувањето на овој ден да се предупреди на проблемот со сиромаштијата и бедата и да се укаже на потребата за нивно искоренување. Денешниот датум е одбран како датум за одбележување на бидејќи на 17 октомври 1987 е откриен споменик во Париз посветен на борбата против сиромаштијата. Со претседателот на Банката за храна, Душко Христов во Македонија денес разговаравме на оваа тема со цел да се подигне свеста за овој проблем 🌍 #makedonijadenes #tv24 #besttv #tvhost #tvlife #likeforlike #instagood #tvprogramme #studio #camera
#guest #worldpovertyday #povertyawareness #behuman #foodbank

Instagram photo 2017-10-17 08:07:33

17 October 08:07:33
That s a wrap! 🎥This is the very last take from 14 days straight of shooting in Italy. 🇮🇹I can t wait to go home to the hubby and the little ladies, 👨‍👩‍👧‍👧 and to find ways to help the CA wine community. I m going to start by buying North Bay wines!! 💪🏻 🍇🍷 . . . . . .
#italy #grottaglie #wineohtv #puglia #travelblogger #travelstagram #igers #hiptraveler #workingmom #wanderlust #travellife #traveltheworld #tvshow #tvhost #italianwine #wine #like #love #mom #winelife #traveltuesday #reporter #standup #video #crafts #pottery #ceramics #dirtyjobs #behindthescenes #filming